Скъпи пациенти и приятели на Специализираната болница за рехабилитация – Петрич,
С болка Ви уведомяваме, че към момента дейността на нашето лечебно заведение е възпрепятствана, поради възникнал правен спор за материалната беза в която се помещава болницата.
Това не е просто проблем за едно лечебно заведение. Това е удар върху всички хора, които разчитат на нашата помощ, грижа и професионализъм.
За съжаление, повече от осем години лечебното заведение е обект на постоянен натиск, атаки и опити да бъде дискредитирано. Вярваме, че лечебните заведения трябва да бъдат оценявани по качеството на медицинската помощ, която предоставят, а не да се превръщат в заложник на продължителни правни спорове.
Още по-болезнено е, че в основата на всичко това не стоят доказани нарушения, нито липса на професионализъм, нито компромис с грижата за пациентите. В основата на всичко това, стоят лични конфликти.
Най-потърпевши от случващото се сте Вие – нашите пациенти. Хората, които имат нужда от лечение, рехабилитация и възможност да водят по-пълноценен живот.
За нас е неприемливо лични вражди да бъдат поставяни над обществената необходимост и над правото на хората да получават качествено лечение и рехабилитация.
Една лечебно заведение не бива да бъде разглеждано като сграда.
То е място, в което човек идва с болката си и си тръгва с вяра.
Благодарим Ви за доверието, подкрепата и всички добри думи, които получаваме през годините. Те ни дават сили да продължим да защитаваме правото на болницата да изпълнява своята мисия.
Надяваме се този труден период да приключи възможно най-скоро и отново да можем да отворим врати за всички, които се нуждаят от нашата помощ.
Благодарим, че сте с нас! ❤️